PREVPAUSENEXT

Nejlépe hodnocené videa portálu Zbraně.tv

Každé video má pod sebou údaje o hodnocení. Hodnotit může každý návštěvník stisknutím prstu nahoru, nebo dolů, podle toho jak ho dané video zaujalo. Počet kladných hodnocení udává pořadí jednotlivých videí.

Terčové systémy

Ke střelbě ze vzduchových zbraní jsou nutné kvalitní terče, aby Vás střelba neustále bavila. Velice povedený terčový systém je od značky COMETA. Tento terč je vyroben z kvalitního kovu, tudíž vydrží i zásahy z výkonějších zbraní. Musíte ho nejdříve natočit proti směru hodinových ručiček. Po natočení je tento terč připraven k použití. Na mechanismu je umístěn kruhový terč s 4 odlišnými cíly. Každý cíl má rozdílnou velikost. Papírový terč je vyměnitelný a součástí balení je několik kusů. Jedná se tedy o autamicky otáčející se terč. Díky tomu že ho nemusíme manuálně po každé ráně posouvat, tak je velice oblíbený.

Obsahem balení je terčový mechanismus, papírové terče a jistící kolíky.


Další možností jsou tzv. tréningová střelnice, se třemi, nebo pěti terči o různých, nebo stejných velikostech.
Po zasažení kovový terčík padá a po zasažení všech terču, stačí zatáhnout za šňůrku a terčíky se vám vráti zpět do původní polohy. Sada je dodávána bez šnůry.

Střelecké vaky BULLET

Na videu můžete vidět set dvou podpěr z pevného materiálu Cordura, které mají na vrchní části kožené vložky. Na spodní straně každého pytle je otvor, přes který pytel naplníme vhodnou výplní. Otvory pytlů jsou navrženy tak, aby zabránili nežádoucímu úniku výplně, na konci jsou uzavřeny silným suchým zipem. Vhodný materiál pro výplň pytlů je, jemný suchý písek, plastový recyklát apod. Model byl navržen také pro zbraně s větším kalibrem.

Praktická zkušenost: Vhodný pro nástřel zbraní, nebo pro střelbu s opěrou. Výhodou těchto pytlů je broušená kůže, která je na horní části a tudíž jsou vaky šetrné k dřevěným pažbám.

Praky značky Barnett

V dnešní době už nemůžeme považovat praky za hračky. Tyto praky dokážou být velice přesné a účinné. Všechny praky značky Barnett jsou velice dobře zpracované a odolné proti poškzení. Jsou určeny nejen pro terčovou střelbu, ale také pro velice zábavnou destrukční střelbu.  Značka Barnett produkuje, jak praky určené pro začátečníky a juniory, tak plně profesionální praky.

U typu Cobra a Diablo můžeme počítat s dokonale ergonomicky tvarovanou rukojetí, která Vám zabezpečí perfektní uchopení. Tyto praky jsou také vybaveny stabilizační opěrou, která umožňuje ještě lepší míření na cíl, ale zároveň je složitelná, aby se vám prak vešel do kapsy.Pro typ Cobra byla použita kvalitní guma, která je silnější než u standartních modelů. Samozřejmostí u všech modelů je kožený koš pro váš náboj.


Do těchto praků se může jako střelivo používat např. kamínky, jeřabiny, ale nejvhodnější jsou ocelové kuličky různých rozměrů.

Zoraki 914 a 914auto

Plynové pistole od tureckého výrobce Atak Arms patří k nejprodávanjším v tomto segmentu. Na tomto videu Vám ukážeme model 914 a 914 auto včetně rozborky dané pistole. Tyto zbraně mají celokovovou konstrukci s plastovými střenkami. Samozřejmostí je pojistka pro zajištění proti náhodnému výstřelu.

U provedení auto je také režim střelby jednoranný. Kadence této pistole v režimu auto je 15 ran/1,7 sec. Počet ran na jeden zásobník je 14+1, což je fantastická hodnota při těchto rozměrech.


Obsah balení:


  • plastový kufřík

  • Atak Zoraki 914 Full Auto

  • zásobník

  • nástavec na pyrotechniku

  • čistící kartáček

  • návod


Praktická zkušenost: Vynikající plynová pistole tureckého výrobce Atak Arms. Nejmenší full auto plynová zbraň na českém trhu. Zbraně tohoto výrobce jsou opravdu spolehlivé a sedí velice dobře v ruce i pokud máte menší dlaň, tudíž je vhodná i pro ženy. Jedinečná kapacita zásobníku při takové velikosti zbraně. Dle našeho názoru se opravdu jedná o vynikající zbraň ke každodennímu nošení.

Flobert Spielberg Brno

Dnes jsme si pro prezentaci vybrali novinku mezi flobertkami a to pušku Spielberg Brno. Tato puška zaznamenala v poslední době velký ohlas, tak jsme chtěli vyzkoušet jestli to je oprávněné. Flobertová puška Spielberg Brno je velmi kvalitně zpracovaná jednoraná puška. V současné době jediná dlouhá plnohodnotná zbraň na trhu.

Tato puška se vyrábí v několika provedeních a to buď v černé variantě v bukové pažbě, nebo v černém provedení s ořechovou pažbou a v neposlední řadě v niklované variantě s ořechovou pažbou. Pro naši recenzi jsme vybrali nejluxusnější variantu. Pažba je u této varianty vyrobena z ořechu a je opavdu dobře zpracována. Její výroba probíhá v Česku a to ve firmě Klinsky, což je zárukou dostatečné kvality. Na konci pažby je tvrdá plastová botka.


Tato puška má celokovové tělo, které je v této verzi poniklované, což pušce dodáva na kráse. Přesnost střelby je na vysoké úrovni a to díky drážkované hlavni. Tato zbraň je volně prodejná od 18 let a její výkon odpovídá síle 7,5 joule. Samozřejmostí je, že je zbraň vybavena mířidly.


Praktická zkušenost:
Tato puška nás již na první pohled všechny zaujala a to hlavně jejím realistickým a zároveň kvalitním zpracováním. Jediné co by jsme mohli trochu této zbrani vytknout jsou hrubší mířidla, ale i na to se dá časem zvyknout. Tuto zbraň doporučujeme především na zábavnou střelbu do lesa, nebo na zahradu. Perfektně se s ní střílí na různé cíle, jako plechovky atd.

Evanix Blizzard S10

V dnešní recenzi uvidíte zbraň korejského výrobce EVANIX typ Blizzard S10 SL. Tento výrobce produkuje pouze kvalitní PCP zbraně. Tato zbraň má moderní boční závěr, který je velice dobře ovladatelný a zároveň rychlý. Zbraň je již v základu vybavena krásně rytou dřevěnou pažbou z exotického dřeva Sepetia. Pažba má lícnici ve tvaru MonteCarlo a je vhodná jak pro praváky, tak pro leváky. Na konci pažby je anti-vibrační gumová bodka, která je vertikálně stavitelná. Zbraň je velice dobře vyvážená, což umožňuje kvalitní střelbu za každých podmínek. Blizzard S10 SL není vybaven mířidly, jelikož výkon této zbraně je, tak vysoký že vyžaduje použití puškohledu. Doporučujeme zakoupit opravdu kvalitní puškohled, jelikož tato zbraň je schopná střílet na opravdu velké vzdálenosti.

Zabudovaný manometr v tlakovém válci umožňuje sledování tlaku v kartuši. Maximální plnící tlak je výrobcem doporučen 200barů. Na zbrani je umístěna montážní lišta 11mm. Samozřejmostí je pojistka pro zajištění před nechtěným výstřelem, tato pojistka je umístěna na pravé straně zbraně. Blizzard S10 SL je vybaven zásobníkem na 10ks diabol, takže si nemusíte lámat hlavu s přebíjením po jednom výstřelu. U spouště můžeme regulovat její odpor a také polohu. Zbraně značky Evanix se vyznačují krásným a přesným zpracováním a také velkou spolehlivostí. Tyto zbraně jsou vyráběny na vysoké výkony až kolem 60Joule. Pro náš trh je výkon omezen na 16J.

K zbrani je možno dokoupit moderátor zvuku, který utlumí zvuk na minimum.

Obsah balení:


  • Blizzard S10 SL 4,5mm
  • 2ks zásobníku
  • redukční ventil
  • návod


Praktická zkušenost:
Tuto vzduchovku vnímáme, jako opravdové lovecké náčiní.  Zpracování a lícování jednotlivých dílů je jako u každé zbraně značky Evanix na opravdu vysoké úrovni. Pažba má krásné rytí a díky použitému exotickému dřevu Sepetia působí velice hodnotně. Tento typ zbraně doporučuji každému, kdo chce mít požitek ze střílení a lákají ho i velké vzdálenosti a destrukční síla.

Cometa Lynx

Novinka od Španělské firmy COMETA má název LYNX. Jedná se o první PCP zbraň v nabídce této firmy s více, jak 100 letou tradicí. Po dlouhém vývoji a důsledném testování byl LYNX uveden na světový trh. Cometa přišla s dvěma modely a to LYNX a LYNX V10. Rozdíl mezi těmito modely je ve velikosti vzduchové kartuše a v dvouplášťové hlavni.

Každá vzduchovka Cometa Lynx obsahuje regulátor výkonu, což je v této cenové kategorii velice ojedinělé. Regulátor výkonu Vám zajistí konstantní úsťovou rychlost. Samozřejmostí je pojistka proti náhodnému výstřelu.

Samozřejmostí u této zbraně je quick fill systém pro rychlé plnění kartuše, která však může být také jednodušše vyměněna za náhradní naplněný kus, jelikož se lehce demontuje. Quick fill konektor je vybaven filtrem a to proto aby do zbraně nevnikaly nečistoty. Zbraň je nabíjena pomocí bočního mechanismu, který zaručuje rychlé a velice snadné nabytí po každém výstřelu. Další předností této zbraně je univerzální pažba, která má krásné rytí po stranách.

Zbraň je v základu vyráběna jako jednoranná, ale po odstranění adaptéru a vložení zásobníku se stává vícerannou. Zásobníky mají kapacitu 17 výstřelů v ráží 4,5mm a 14 výstřelů v ráži 5,5mm.

Praktická zkušenost: Cometa LYNX je zbraň vhodná jak pro sportovní, tak pro rekreační střelbu. Tuto zbraň uvítá každý sportovec či lovec, jelikož je velice přesná, dobře ovladatelná a je výborná pro hubení škůdců.Po vyzkoušení této zbraně musíme říci, že její zpracování je na vysoké úrovni a díky kvalitně zpracované pažbě se nám zbraň velice příjemně držela v ruce. Nabíjecí mechanismus je rychlý a uvítali jsme 17 ran v ráži 4,5mm. Myslíme že firma Cometa vykročila opravdu rázným krokem do kategorie PCP zbraní.

Zbraně Daystate

Exkluzivní záběry z vybalování špičkových PCP zbraní od anglické firmy Daystate. Můžete se podívat na zbraně MK4, Huntsman a Wolverine v ráži 7,62 mm.

Představení plynových nábojů značky Umarex a Wadie

V tomto videu Vám představíme náboje do plynových zbraní od značek Umarex a Wadie. Základní a nejvíce používáné jsou takzvané startovací náboje. Náplň tohto náboje nemá paralizující ani jiné účinky. Tento náboj je určen k vytvoření hluku a na vystřelování světlic. Dalším typem jsou tzv. Flash Defence náboje. Jedná se o náboje akustické se světelným efektem. Vytváří ohnivou kouli cca 1m před ústím hlavně.

Dále si můžeme zakoupit CS náboje do plynovek ráže 9mm PA, které obsahují dráždivou látku pro osobní obranu. Tyto náboje obsahují nervově-paralyzující plyn (CS-chlorbenzalmlondinitril) v množství 80mg/náboj. Musíme si při jejich užívání dávat pozor na trvanlivost která je 5 let od data výroby. Posledním typem nábojů jsou PV pepřové plynové náboje ráže 9mm P.A. Obsahem je: Nonivamid (technický pepř) - 20 mg v jedné nábojce.

Praktická zkušenost:
Při používání libovolného typu plynového náboje je nutné zbraň vždy důkladně vyčistit, protože pokud dojde k zanesení hlavně, tak pak dochází k velkému tlaku na závěr zbraně a může dojít k jeho poškození. Z vlastní zkušenosti preferujeme na sebeobranu buď pepřové náboje, nebo CS náboje. Výhodou pepřových nábojů je, že nemají datum spotřeby. Pepřové náboje fungují i proti zvířatům. Při zásahu tímto nábojem začne útočník slzet, pálí ho oči, je mu nevolno, kašle, špatně se mu dýchá, někdy kálí a močí. Problém se může vyskytnout u narkomanů podle toho jakou užil drogu taková látka na něj působí. Doporučujeme mít v zásobníku za sebou jak CS, tak pepřové náboje. CS náboje obsahují nervově paralitycký plyn, který působí na člověka, ale ne na všechny psy a zvířata. Výhodou je velice rychlí účinek, kdy hned po výstřelu se útočník kácí k zemí a cca. po 10 minutách vstává a neví co se dělo má tzv. okno. Flash Defence náboje jsou dobré hlavně v noci. Nedoporučuji na někoho mířit, může dojít k nepříjemnému popálení. Nepoužívejte je na odpalování pyrotechniky.

Optisan Viper 10x44 IRS a Hawke Sidewinder 10x42

Optisan Viper 10x44IRS se vyznačuje výborným dílenským zpracováním s ostrým obrazem a dobře čitelným křížem SCB s možností podsvícení.

Optika je plněna dusíkem, který zabraňuje zamlžování. Jednodílný tubus o průměru 30mm z tvrzeného duralu s černou povrchovou úpravou. Čočky jsou opatřeny patentovanou antireflexní vrstvou ETE Microlux.